Żyj Radością

Środa, 3 Listopad 2021

CZY NAUCZYŁEŚ SIĘ RÓWNIEŻ TEGO SEKRETU Z RZEKI? ŻE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK CZAS?” ŻE RZEKA JEST WSZĘDZIE W TYM SAMYM CZASIE, U ŹRÓDŁA I UJŚCIA, PRZY WODOSPADZIE, NA PROMIE, PRZY NURCIE, W OCEANIE I W GÓRACH, WSZĘDZIE I ŻE TERAŹNIEJSZOŚĆ ISTNIEJE TYLKO DLA NIEJ, A NIE CIEŃ PRZESZŁOŚCI ANI CIEŃ PRZYSZŁOŚCI.

- HERMANN HESSE

-
Wyobraź sobie nicość. Wyobraź sobie, że jesteś otoczony absolutną nicością. Nie ma światła, dźwięków, żadnych doznań, formy, nie ma ciepła ani zimna. Trudno nawet wyczuć, czy żyjesz, czy nie.

Gdy tak przemierzasz tę nicość, nagle czujesz, że twoje stopy uderzają w coś twardego i solidnego. Rozglądasz się i widzisz światło, widzisz piękne błękitne niebo. Chłodny wiatr delikatnie uderza w twoją twarz i czujesz szelest liści na drzewach nad twoją głową. Nagle odnajdujesz się w świecie pełnym kolorów, dźwięków i wrażeń. Widzisz wielu podobnych do siebie ludzi. Możesz się poruszać, możesz komunikować się, możesz tworzyć, możesz chłonąć piękno i odkrywać nowe rzeczy ku uciesze serca. To cudowne miejsce nie jest pozbawione wyzwań, ale niezwykłe możliwości, jakie otwierają się przed tobą, sprawiają, że wszelkie problemy wydają się być trywialne, bez znaczenia.

I to nie jest fantazja. Naprawdę tu jesteś, w tej chwili. Miałeś szczęście znaleźć się na tym cudownym brzegu, gdzie każdego dnia znajdujesz jakiś nowy skarb.
Żyj tą radością teraz.

 

Grzegorz Brudny
https://grzegorzbrudny.net/blog